Меню
English

Лектори

Живко Тодоров

Kмет на Oбщина Стара Загора

Г-н Живко Тодоров е роден на 21 септември 1981 г. в Стара Загора.

Завършил е Гимназията с преподаване на чужди езици „Ромен Ролан” с английски и немски език и Софийския университет „Св. Климент Охридски” със специалност „Европеистика”. Работил е като експерт в изготвянето и управлението на проекти за кандидатстване по програми на ЕС.

Избран е през 2009 г. за народен представител от ПП ГЕРБ, 27-ми старозагорски избирателен район.
От 29 юли 2009 до 5 май 2010 г. е заместник-председател и председател на парламентарната комисия по външна политика и отбрана. От 4 септември 2009 до 26 януари 2011 г. е ръководител на Постоянната делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа. Член на Изпълнителната комисия на ПП ГЕРБ.

На 30 октомври 2011 г. е избран за кмет на Стара Загора, издигнат от ГЕРБ. Преизбран е за втори мандат през 2015 година.

Член е на Българската делегация в Комитета на регионите, Лайънс клуб „Тракия“.

 


Нагоре

Организатор

Инстититут за енергиен мениджмънт (EMI)

С подкрепата на

Eurelectric